Sağlık Hizmetleri

/ Hizmetlerimiz / Sağlık Hizmetleri

Sivas Engelli Bakımevi Sağlık Hizmetleri

Merkezimiz; 19 yaş üstündeki bedensel, zihinsel ve ruhsal engellilere bakım, barınma ve sağlık hizmeti vermektedir. Yaşla gelen nörolojik hastalıklarının (Alzheimer, Parkinson, Demans, nörolojik atak/felç) yanı sıra ruhsal/psikosomatik hastalıklarının (Şizofreni, Psikoz, Bipolar bozuklukları, Depresyon) tedavi sonrasında, rehabilitasyon hizmeti vermekte ve psikologlarımız bireysel grup görüşmeleri uygulamaktadır. Sosyal Hizmet Uzmanlarımız hastaların faaliyetlere katılımını sağlayarak uğraş terapisi ile tedaviye katkıda bulunmaktadırlar. Merkezimiz; engelli ve yaşlı bireylerin, rahatsızlıklarına göre ayrı binalarda, cinsiyetlerine göre ayrı ayrı katlarda, kişisel özelliklerini dikkate alarak haftanın 7 günü 24 saat’i hizmet vermek için kurulmuştur.

Bakıcı personelimiz ve sağlık personelimiz haftada 7 gün 24 saat görev yapmaktadır.

Engellilerin yaşam kalitesini arttırmak için tüm merkezlerimizde Eğitimli personel çalışmaktadır.

Uzman eğitmenlerin eşliğinde takı tasarım, örgü ve el işi etkinlikleri, resim, spor, dans gibi faaliyetlerimizle birlikte engellilerimize temizlik ve hijyen kuralları ile kişisel öz bakım konularında eğitimler verilmektedir. Ayrıca haftanın belirli günlerinde müzik dersi ve saz eşliğinde ritim, koro çalışması ve fasıl grubumuzla eğlenceler düzenlenmektedir. Yaz günlerinde ve sıcak havalarda gruplar halinde yöremizde bulunan sıcak ve soğuk çermik havuzlarına girmek,meşhur hamamlarımızda eğlenceler düzenlenerek yıkanmak ve piknik, gezi gibi faaliyetler düzenlenmektedir.

“Önce insan” Felsefesiyle; hangi yaşta olursa olsun bireyin yararını ve değerini her şeyin üstünde tutan, güler yüzlü ve samimiyeti ile hasta haklarının farkında olup, Onlara saygı duyan, ekip çalışmasına önem verip sorumluluk bilinci ile çalışmayı ilke edinen bir kuruluş olan Özel Sivas Bakım Merkezi
Hiçbir Yürek Engelli, Hiçbir Engelli Yalnız Olmasın
sloganıyla çıktığımız bu yolda hasta, yaşlı ya da engellinize huzurlu bir ortam sunmaktadır...

  • Bay Bayan sağlık Personeli
  • Fizyoterapist
  • Psikolog
  • Sosyal Hizmet Uzmanı
  • Hasta Bakıcı
  • Diyet Uzmanı

 

Bakım merkezimizde diyet uzmanı planlamasıyla Titizlikle hazırlanan, yemekler tansiyon ve şeker gibi yaşlı ve engellilerimizin hastalıkları dikkate alınarak 3 öğün 2 ara öğün ve en az 3 çeşit olmak üzere diyet uzmanımız nezaretinde hazırlanıp, sunulmaktadır.

Yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstermekteyiz. Yemek yiyemeyecek durumda olan yaşlı ve engellilerimize yemekleri görevlilerimiz tarafından takip edilip büyük bir titizlikle yedirilmektedir.

Sağlık Hizmetleri