Hakkımızda

/ Kurumsal Bilgiler / Hakkımızda

Sivas Bedensel Engelli Bakımevi Hakkında

Sivas Engelli Bakımevi
Sivas Engelli Bakımevi
Sivas Engelli Bakımevi
Sivas Engelli Bakımevi

           Kurumumuz 23.10.2007 tarih ve 26679 Saylılı Resmi Gazetede Yayınlanarak Yürürlüğe Giren ''Bakıma Muhtaç Engelli  Bireyleri Yönetmeliğinin'' 49. Maddesi Geregince  Kuruluşumuz  2008  Yılından itibaren 260  Yatak Kapasitesiyele Hizmet vermeye başlamıştır. Uzun Yıllar Faliyet Gösteren Kurumuz 260 Yatak Kapasite ile 3 Farklı Engel Grubuna(Bedensel-Zihinsel-Ruhsal)  Ayrı Ayrı Binalarda Daha Kaliteli Hizmet Sunabilmek İçin 2017 Tarihinde Yeni Yerine Geçiş Yapmıştır.

          Kuruluşumuz 19+ Yaş Üzeri Bedensel-Zihinsel-Ruhsal Engelli Misafirlerimizi Huzurlu Bir Ortamda Korumak Onların Bakımını Sağlamak ve Psiko Sosyal Destek Hizmetlerini Karşılamak Amacı İle Kuruluşumuz 7 Gün 24 Saat Yatılı Hizmet Veren ''Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetlere '' Bağlı Bir Özel Kurumdur..

          Özel Sivas Engelli Bakım Merkezi Öz Bakım Alanında Uluslar Arası TSE Kalite Standartlarına Uygun Olarak Engelli Misafirlerimize 7/24 SağlıkTakibi, Özbakım İhtiyaçlarının Karşılanması , Psiko-Sosyal Destek İle Rehabilite Hizmetleri Alanında Uzman Personel Kadrosu ile Sivasda Hizmet Veren İlk Kuruluş Olması Özelliği İle Uzun Yıllar Hizmetlerini Sürdürmektedir.  Kurumumuzun İşleyişini, Engellinin  Yaşlarını ve  Engel Gruplarını, Cinsiyetleri İle Teşhislerini Göz Önüne Alarak, Ayrı Binalarda Hizmet Vermeye Başlamıştır. .

          Özel Sivas Engelli Bakım Merkezinde, Konusunda Uzman Personeller Çalışmaktadır. Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, Bay Bayan Sağlık Memuru, İş Sağlığı Uzmanı ve Hekimi, Diyetisyen, Engelli, Hasta ve Yaşlı Bakıcı Eğitimi Almış Sertifikalı Personeller, Temizlik Personeli Olmak Üzere Hizmet Vermektedir.

KURUMUMUZ  TSE STANDARTLARINA  UYGUN OLUP  ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİNE SAHİPTİR.

MİSYONUMUZ;

         Kuruluşumuz ''Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler'' Tarafından Onayları Verilmiş, Bakıma İhtiyacı Olan Engelli Bireylerin, Bakım, Sağlık, Yaşama Katılım ve Ğüvenlik İhtiyaçlarını Karşılamak İçin; Personelimiz ve Engellilerimiz İle Bir Aile Ortamı İçerisinde,Huzurlu ve Sağlıklı Bir Ortamda Tüm Yasal Mevzuat Şartlarına Bağlı Kalarak Zihinsel, Ruhsal, Bedensel Engelli Bakım Hizmetlerini, İnsani Değerleri En Önde Tutarak Gerçekleştiren Sosyal Bir Kuruluştur.

VİZYONUMUZ;

          Sürekli İyileştirme Kapsamında Öncelikle Bölgesel Alanda Tercih Edilen Bir Bakım Merkezi Olabilmek İçin; Gerekli Olan Yatırım ve Planlamaları Yapan Engellileri Topluma Kazandırmak İçin Yaptığı Faaliyetlerle Diğer Bakım Merkezlerine Örnek Olan, En Yeni Teknolojileri Kullanarak Altyapısını Modernize Eden Marka Değerini Sürekli Koruyan, En Son Gelişmeleri Takip Eden Bir Kuruluş Olmaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ;

Bedensel, Zihinsel ve Ruhsal Engelli Bakım Hizmetlerini Gerçekleştirirken Tüm Çalışanlarımızın Katılımı İle;

  • Engelli, engelli yakını, çalışan personel ve ilgili bütün tarafların haklarını ve mahremiyetini koruyarak memnuniyeti en üst seviyede tutmak,
  • En yeni teknolojileri kullanarak modern altyapısını sürekli geliştirmek,
  • Birimlerimiz için kalite amaçlarını belirlemek ve periyodik olarak amaçlarımızı değerlendirmek ve gerekli olması durumunda tedbirler almak,
  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yürürlükteki "Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliği" kalite yönetim sistemi ve uygulanabilir tüm yasal şartları yerine getirmek,
  • Kalite yönetim sistemi uygulamalarını sürekli iyileştirmek,

 

TEMEL KALİTE POLİTİKAMIZDIR.

0

Yıllık Tecrübe

0

Personel

0

Yatak Kapasite

0

Saat Yatılı Hizmet